Respuesta :

Hi!


All we have to do to solve this is simple multiplication.


4 minutes x 26 apples


26

x 4

-------

104


The answer is 104 minutes.


Hope this helps! :)

-Peredhel

Creati

Hey!

It takes him 4 minutes to eat 1 apple. To eat 26 apples, multiply 26 by 4.

[tex] 26 \times 4 = 104 [/tex]

That means your answer is 104 minutes

[tex] \framebox{Answer = 104 minutes} [/tex]