Sydney021
Sydney021
23-05-2018
Mathematics
contestada
Don’t know how to do this please help.
Respuesta :
DatOneNOnlyAsian
DatOneNOnlyAsian
23-05-2018
The answer is Goat feed. $0.85 per unit
Answer Link
mmpeachey107
mmpeachey107
23-05-2018
Goat feed sells at the highest unit rate. I got this by taking the total cost of each feed and dividing it by the total pounds of each and seeing which one was highest.Hope this helps! Can I have Brainliest?
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
will you be able to synthesize both strand of the dna helix in a continuous manner?
when bill and jo are inside the tornado and they look up, what do they see?
B. direction: Read the sentences. use context clues to find the meaning of the bolded words. write the letter of the correct answer on your paper.1.sunlight can
Why did Japan want to expand its territory into Manchuria? to antagonize Russia to create a hybrid Japanese and Chinese cultural identity to develop the land as
A taxi drives 300.0 m south and then turns and drives 180.0 m east. What is the total displacement of the taxi?
Simplify the following and write your answer in simplest radical form: √-14*√-22
A taxi is travelling at 20 m/s. Its driver accelerates with acceleration 5 m/s2 for 4 s. What is its new velocity?
Use properties to evaluate 1/3 (-15 ÷ 1/2 ) 1/4? A. - 5/2 B. 5/8 C. - 5/8 D. 5/2
can find anything to answer this
Zach goes on holiday. The ratio of the costsflights: hotels = 3 : 8. The cost of the flightsis $861. Workout the total cost of flightsand hotels.