yamil7635
yamil7635
25-02-2016
Mathematics
contestada
2 apples cost $20 what would 5 apples cost
Respuesta :
WideAWAKE
WideAWAKE
25-02-2016
It would cost $50.
20 / 2 = 10
10 x 5 = 50
Answer Link
NicoleSan
NicoleSan
25-02-2016
[tex] \frac{20}{2} [/tex]= 10, so, you would multiply 5 and 10, which gives you 50.
So, 5 apples would cost
$50.
Hope this helped :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 55+ )
Otras preguntas
What does tho map tell you about Muhammad's followers? Please help!
What is the difference between rational and irrational numbers?
The total number of people who visited the ocean adventure park last year was 7,040,836.what is the value of the digit 4 in this number
What is the analogous position in a state government?
Write the improper fraction as a mixed number or a whole number. 38/17
How did the Lusitania reflect the attitudes and values of the Second Industrial Revolution?
Which reform measure could people use if they wanted to change a law about taxes? a direct primary, an initiative, a recall, an impeachment
how could caravans passing through babylon be helped by astronomers
The music industry shrank during the 1970s since few people were interested in disco.
what effect has migration had on modern Europe