contestada


8. A 9.7 ounce milk shake costs $3.45. There are 16 ounces in a pound. Determine the cost of a 5.5kg milkshake.

(454g per pound)
(10^-3 kilo unit = 1 unit)

8 A 97 ounce milk shake costs 345 There are 16 ounces in a pound Determine the cost of a 55kg milkshake 454g per pound 103 kilo unit 1 unit class=